Марцинковський Володимир АльбіновичМарцинковський Володимир Альбінович - засновник кафедри, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, 1926 р. народження. До 2014 р. - завідувач кафедри.

WikipediaУ 1957 р. закінчив Харківський політехнічний інститут за спеціальністю "Динаміка і міцність машин". У 1974 р. захистив докторську дисертацію. У 1976 р. отримав вчене звання професора.

Марцинковський В.А. - відомий вчений у галузі гідродинаміки, вібронадійності і герметичності роторних машин, результати робіт якого використовуються в Україні і за кордоном.

Після закінчення Харківського політехнічного інституту 3 роки працював у лабораторії гідромашин АН України у м. Харків. З 1960 р. - начальник розрахунково-експериментального відділу СКБ Живильних насосів. У 1964 р. захистив кандидатську дисертацію. З 1966 р. - завідувач кафедри загальнонаукових дисциплін Сумського філіалу Харківського політехнічного інституту. З 1972 р. - завідувач кафедри теоретичної механіки Сумського філіалу Харківського політехнічного інституту.

У 1974 р. захистив докторську дисертацію, ставши першим в історії Сумщини доктором технічних наук.

Засновник Міжнародної науково-технічної конференції "ГЕРВІКОН", яка проводиться кожні 3 роки, починаючи з 1976 р.

У 1986 р. нагороджений орденом "Знак пошани". У 1977 р. - отримав звання заслуженого діяча науки і техніки України.

У 1981 р. - ініціатор відкриття галузевої науково-дослідної лабораторїї Міністерства хімічного і нафтового машинобудування.

За визначні заслуги в науковій і навчально-виховній роботі професору Марцинковському В.А. у 1997 р. присвоєне почесне звання "Заслужений діяч науки і техніки України".

Автор 240 друкованих наукових і навчально-методичних робіт, велика кількість яких використовується як навчальні посібники, у тому числі - курси лекцій з теорії коливань лінійних і нелінійних систем, аерогідромеханіки, теорії автоматичного керування, основ операційного числення.

Засновник нової дисципліни "Гермомеханіка" і автор спеціальних курсів з гідродинаміки дроселюючих каналів, автоматичних урівноважуючих пристроїв відцентрових машин, торцевих ущільнень із саморегулюванням витоків, теоретичних основ ущільнень роторів, вібрації роторів відцентрових машин в опорах і ущільненнях.

Під науковим керівництвом професора Марцинковського В.А. захищено 24 кандидатські дисертації.

Володимир Альбінович є головним редактором фахового журналу "Вісник СумДУ" (серія «Технічні науки»).

Біографія

Детальна інформація про наукові й навчально-методичні матеріали.

Контактні дані:

робочий кабінет Г-1006
/fax: (0542) 33-35-94
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.