Гермомеханіка є унікальною дисципліною, запровадженою лише у Сумському державному університеті

Ущільнення відіграють визначальну роль у забезпеченні надійності, економічності і екологічної безпеки технологічного обладнання усіх без виключення галузей промисловості, починаючи з відкачування стічних вод і закінчуючи атомною енергетикою та космічною технікою. Аварійні відмови ущільнень найчастіше є причинами великих техногенних катастроф.

Гермомеханіка як навчальна дисципліна єдина у системі вищої освіти у світі. Цього вдалося досягти завдяки багаторічній праці співробітників кафедри, яка сформувала основи гермомеханіки не лише як нового наукового напрямку, але і сучасної навчальної дисципліни, що синтезує новітні досягнення багатьох фундаментальних і прикладних наук.

Проблеми герметизації надзвичайно актуальні і дуже цікаві для дослідників. Так, наприклад, у роторних машинах (насосах, компресорах, турбінах тощо) у місцях виходу вала з корпуса є неминучі зазори, через які витікає робоче середовище, що знаходиться усередині машини під тиском до 50 МПа. Ці витікання призводять до неприпустимих втрат рідини і забруднення навколишнє середовища. Тому ущільнення роторів є найважливішими вузлами машин, оскільки перешкоджають непродуктивним і шкідливим втратам сировини і готової продукції.

Літак і ракета не полетять, автомобіль не поїде, корабель не попливе без надійних пристроїв герметизації.