Надійність машини залежить, перш за все, від її вібраційного стану. Останній, у свою чергу, багато у чому визначається дією на ротор потоків рідини або газу у дроселюючих каналах ущільнень. Тому гермомеханіка і вібронадійність нерозривно пов'язані і доповнюють одна одну. Урахування такого взаємозв'язку характерне для науково-дослідних робіт кафедри, результати яких одержали широке світове визнання.

Не менш важливі і цікаві проблеми вібронадійності машин і вібродіагностики їх технічного стану. Знання основ цих дисциплін дозволяє випускникам стати щирими «цілителями» машини. Дисципліна вчить стежити за станом «здоров'я» машин, оцінювати ступінь критичності їх поточного технічного стану, прогнозувати і попереджувати поломки й аварії.

Під час вивчення дисципліни студенти використовують готові і вчаться розробляти власні комп'ютерні програми, які моделюють логіку міркувань фахівця, що приймає рішення при встановленні діагнозу і прогнозує можливі шляхи зміни стану машини по мірі вичерпання її ресурсу.

Детальна інформація про напрям "Комп'ютерна діагностика і прогнозування надійності машин" - для абітурієнта.