Лабораторія

У 1994 році на основі галузевої науково-дослідної лабораторії була створена проблемна лабораторія вібронадійності і герметичності відцентрових машин.

Лабораторія обладнана

  • унікальними експериментальними стендами для дослідження динаміки роторів у шпаринних ущільненнях, визначення статичних і динамічних характеристик ущільнень з автоматичним керуванням витоків рідин і газів
  • стендом для аеродинамічних досліджень
Стенд для дослідження безконтактних ущільнень з високими параметрами (тиск до 5 МПа, частота обертання вала до 20 000 об/хв). Стенд для дослідження динамічних характеристик шпаринних ущільнень.
Аеродинамічний стенд. Установка для дослідження процесів тертя і зношування контактних ущільнень, створена на основі машини тертя МДП-1.
Стенд для дослідження торцевих сальникових ущільнень. Стенд для дослідження пристроїв осьового урівноваження роторів відцентрових машин.
Стенд для дослідження торцевих гідростатичних ущільнень, створений на основі консольного насоса. Лабораторна гідравлічна установка.
Установка для аеродинамічних досліджень. Установка для дослідження радіальних сальникових ущільнень.
Прилад для визначення фізико-механічних властивостей сальникових набивок  

Для проведення експериментальних досліджень використовується сучасна вимірювальна апаратура.

Наявність проблемної лабораторії дає змогу перевіряти результати теоретичних досліджень і доводити їх до практичного використання. Теоретичні дослідження виконуються на сучасному рівні з використанням передових комп’ютерних технологій, зокрема, програмного комплексу ANSYS - визнаного у світі програмного продукту для розрахунків на міцність і моделювання складних динамічних та гідродинамічних процесів.

Наукові розробки, досліджені у проблемній лабораторії:

Імпульсні торцеві ущільнення високообертового турбонасоса Контактні ущільнення валів, що обертаються
Імпульсні торцеві ущільнення турбонасоса рідинного ракетного двигуна Торцеве сальникове ущільнення
Запірне імпульсне торцеве ущільнення