Кафедра має тісні міжнародні стосунки з навчальними і науковими закладами Польщі, що дозволяє здійснювати активний взаємовигідний обмін науковими досягненнями, а також брати безпосередню участь у спільних наукових проектах.

Завдяки тісній співпраці випускаючої кафедри з університетами Польщі - Сілезьким технічним інститутом (м. Глівіце), Технологічним університетом (м. Кельце), Технічним університетом (м. Вроцлав) - студенти спеціальності "Комп'ютерна механіка" мають можливість брати участь у спільних наукових проектах, а також продовжувати навчання в цих університетах.

Kielce University of Technology (Poland)

Technical University (Wroclaw, Poland)Silesian Technical Institute (Gliwice, Poland)

Марцинковський Володимир АльбіновичУ 2010 році завідувач кафедри загальної механіки і динаміки машин, доктор технічних наук, професор Марцинковський Володимир Альбінович отримав звання Почесного доктора польського технологічного університету (м. Кельце). На урочистій церемонії вручення звання СумДУ представляла делегація у складі проректора з наукової роботи Чорноуса А.М., декана факультету ТеСЕТ Гусака О.Г., доцента кафедри загальної механіки і динаміки машин Загорулька А.В. й інших поважних сумчан. У церемонії брали участь польські, чеські і румунські науковці. У присутності ректора університету, почесного доктора, професора Станіслава Адамчака і Сенату (Вченої ради) була виголошена польською мовою урочиста промова про здобутки і напрацювання Володимира Альбіновича.

Czeslaw KunderaBogdan AntoszewskiGrzegorz PeczkisAndrzej KorczakСпівпраця з Технологічним університетом триває понад 20 років. Зокрема, Марцинковський В.А. був консультантом 2-х докторських дисертацій польських професорів Богдана Антошевського і Чеслава Кундери, має цілий ряд спільних публікацій і польськими вченими.

Кафедра загальної механіки і динаміки машин тісно співпрацює з Сілезьким технічним інститутом у рамках укладеного у 2003 р. наукового договору. Співробітники кафедри загальної механіки і динаміки машин мають спільні наукові роботи і патенти з професором Анджеєм Корчаком і доктором Гжегожем Печкісом.

Літня школа

Завдяки тісній співпраці між Сумським державним університетом і Політехнікою Свєнтокжиською, співробітники кафедри - кандидат технічних наук, доцент Загорулько А.В., завідувач лабораторією Гудков С.М., молодший науковий співробітник Алтинцев Є.І. і аспірант Герасіміва К.П. - у 2009 р. пройтшли навчання у літній школі за програмою Європейського університетського обміну (CEEPUS) на базі Політехніки Свєнтокжиської у м. Кельце (Польща).

Конференція "ГЕРВІКОН-2008"

Учасники конференції "ГЕРВІКОН-2008"

У 2008 р. у м. Перемишль (Польща) відбулась XII Міжнародна науково-технічна конференція «Герметичність, вібронадійність та екологічна безпека насосного і компресорного обладнання» – «ГЕРВІКОН-2008», співорганізатором якої є Технологічний університет м. Кельце (Польща). Закордонні співзасновники конференції і спонсори: ВАТ НВО «Енергомаш» (Росія), «Ізогерм» (Росія), «Гідравлічні машини і системи» (Росія), ЗАТ НВО «Гідромаш» (Росія), «Polonit» (Польща), «ANGA» (Польща), «Gambit» (Польща), «Powen-Wafapomp S.A.» (Польща), «Hydro-Vacuum S.A.» (Польща), «Bialogon S.A.» (Польща), «Orlen» (Польща), «Spetech» (Польща). У конференції брало участь понад 100 представників з України, Росії, Німеччини, Польщі, Словаччини, Чехії.

JSC "Powen-Wafapomp Group"

У рамках співпраці з Сілезьким технічним інститутом (м. Глівіце, Польща) кандидат технічних наук, доцент Загорулько А.В. і студент Павленко І.В. пройшли у 2004 р. наукове стажування у Сілезькому технічному інституті. Під час стажування був проведений науковий семінар, відвідані лабораторія аеродинаміки з лазерним обладнанням (м. Глівіце), гідравлічна лабораторія (м. Вроцлав) й Інститут серця. Також було проведене знайомство з насосним підприємством JSC "Powen-Wafapomp Group".

Аеродинамічний стенд   Лазерна установка

Гідравлічна лабораторія (м. Вроцлав)

Шахта Butom-III

Насос OW-250

У 2005 р. кандидат технічних наук, доцент Загорулько А.В. і студент Павленко І.В. пройшли наукове стажування у Сілезькому технічному інституті. У рамках стажування були проведені експериментальні дослідження вібраційного стану ротора багатоступінчастого відцентрового насоса типу OW-250, який працює у вугільній шахті Bytom-III на глибині 800 м, викачуючи забруднену грунтову воду.

JSC "Powen-Wafapomp Group"

"ANGA" Ltd.

У 2007 р. кандидат технічних наук, доцент Загорулько А.В. і аспірант Павленко І.В. пройшли наукове стажування у Сілезькому технічному інституті з тем "Проектування стенда для моделювання ротора багатоступінчатого насоса з гідравлічною п'ятою", "Розрахунок на втому валів відцентрових насосів вертикального виконання, навантажених циклічною радіальною силою". У рамках стажування були відвідані такі провідні підприємства по виготовленню насосного обладнання, як JSC "Powen-Wafapomp Group", "ANGA" Ltd, JSC "Gliwickie Zaklady Urzadzen Technicznych (GZUT)".