Нестеров ОлегНестеров Олег

Випускник кафедри Загальної Механіки і Динаміки Машин 2008 року.

З 2007 по 2009 р.р. працював інженер-програмістом в різних місцевих і зарубіжних компаніях. У 2009 р заснував компанію Майндкей (MindK), яка займається розробкою складних і комплексних IT-рішень для клієнтів по всьому світу.

В даний момент, я керую компанією з розробки програмного забезпечення для середнього та великого бізнесу. Ми працюємо з клієнтами з різних бізнес ніш, але так склалося, що значна частина наших клієнтів - це компанії з будівельної сфери або компанії, які потребують аналізу і подальшої обробки різних масивів даних.

При роботі з таким типом клієнтів, ми впритул стикаємося з інтеграціями з різними CAD-системами, частину з яких, я вивчав, будучи студентом.

Ні для кого не секрет, що ми знаходимося на етапі інтелектуальної революції, і системи машинного навчання все більше і більше використовуються бізнесом. Знання, отримані при вивченні Теорії Прогнозування, і той багаж матеріалу, який я освоїв при роботі над своїм дипломним проектом, який полягав в розробці ПЗ з прогнозування зносу металу будівельних кранів - дали мені базу для подальшого вивчення науки про дані (data science) і машинного навчання . Ці знання я і моя команда використовуємо в роботі практично кожен день.

Спеціальність навчила мене робити аналіз при прийнятті різних технічних і менеджерських рішень, дала фундаментальні базові знання з фізики, математики, статистики та програмування - які я активно використовую у своїй повсякденній роботі.

https://www.linkedin.com/in/onesterov/

Алтинцев ЕвгеныАлтинцев Євгеній

Випускник кафедри Загальної Механіки і Динаміки Машин 2009року.

У 2015 році захистив дисертацію на отримання ступеня кандидата технічних наук (Doktór nauk technicznych na wydzialie Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Polska) на факультеті Інженерії Середовища та Енергетики в Сілезькому Технічному Університеті в м. Глівіце, Польща.

З грудня 2009 до серпня 2017 року працював в Фундації Розвитку Кардіохірургії в м. Забже Польща над розробкою малого імплантованого насосу для допоміжного кровообігу у хворих з розвиненою серцевою недостатністю.

Від серпня 2017 року працюю на посаді інженера-конструктора в фірмі Grupa Powen Wafapomp S.A. в м. Забже.

Головною сферою моєї діяльності є комп’ютерне моделювання проточних частин насосів, та вентиляторів.

Використання методів комп’ютерного моделювання дозволяє виконувати глибокий аналіз явищ, які відбуваються в різних елементах проточних частин досліджуваних машин. Це дозволяє істотно скоротити час розробки нових конструкцій, зменшити кількість фізичних експериментів (коштів виготовлення прототипів та виконання фізичних досліджень) та підвищити ефективність нових конструкцій.

Завдяки теоретичним знанням з базових дисциплін механіки та гідро- і газодинаміки, здобутим під час навчання вдається детально та якісно аналізувати процеси, які відбуваються під час роботи турбомашин, та пропонувати заходи для підвищення їх ефективності.

За допомогою комп’ютерного моделювання нерідко вдається вирішити потенційні проблеми з новою конструкцією ще на етапі її проектування, та впровадити відповідні зміни. Такий підхід дозволяє виконати лише один прототип і підтвердити необхідні параметри машини.  

Теоретичні та практичні навички, здобуті під час навчання дозволяють отримувати результати моделювання, які з високою докладністю підтверджуються під час контрольних випробувань.

При розв’язанні нетривіальних завдань (наприклад розробка конструкції пасивного магнітного підшипника для імплантованого насосу) дуже часто доводиться заглиблюватися в обшари знань з інших напрямів науки. Завдяки розумінню фізичних процесів, знанням з математики та програмування, які були здобуті в університеті, вдається вирішити поставлені завдання та підтвердити результати за допомогою експериментів з використанням фізичних моделей та прототипів.

Знання, здобуті під час навчання на кафедрі Загальної механіки і динаміки машин, є досконалою базою для поглибленого вивчення специфічних напрямів науки і техніки. Навички аналітичного мислення та опрацювання результатів досліджень як чисельних, так і фізичних, дозволяють точно визначати причини проблем та шляхи їх найкращого вирішення.

Підготовка випускників кафедри Загальної механіки та динаміки машин дозволяє фахівцям цього профілю розв’язувати найрізноманітніші завдання науки і техніки. Здобуті навички формують фахівця широкого профілю, який знайде застосування своїм знанням в сучасному світі.

https://www.linkedin.com/in/ievgenii-altyntsev-647204111/?fbclid=IwAR3Tj0TsG5ucDN4Y0bTnY86LJ3jtwSj6hRLRs1hmSwpKkuEs_dV8EAyh7lI

Сергієнко СтасСергієнко Станіслав

Сергієнко С.В. 2012 р.в. Спеціальність специфічна, своєрідна. Навчання на кафедрі дає можливість доторкнутися до азів розуміння класичних процесів механіки, математично описати рух елементів і застосувати методи оцифровки і розрахунків на ПК. Якщо в двох словах говорити, то спеціальність базується саме на застосуванні програмного забезпечення задач, що пов’язані з механічним та гідродинамічними розрахунками та ін. Виходячи з отриманих знань і тепер застосовуючи їх в роботі хотілося б порекомендувати включати в освітню програму базові інженерні дисципліни (матеріалознавство, креслення, інженерна графіка, конструювання та ін.). Вводячи студентів в світ механіки, наявність базових інженер знань є необхідною умовою. Всім бажаючим вчитися на даній спеціальності хочеться заздалегідь акцентувати що присутній математичний ухил і необхідність бажання вчитися. Багато знань необхідно отримувати та освоювати самостійно.

Руслан ШульгаРуслан Шульга

Було дуже цікаво вчитися за фахом Динаміка та міцність. Мені сподобалася та широка теоретична база, яку дає ця спеціальність, а саме математичні курси (мат. аналіз, тензорний аналіз, диференційні рівняння та ін.), курс гідромеханіки, а також курси механіки твердих тіл (теоретична механіка, аналітична механіка та ін. ). Найбільш затребуваним для сучасного CAE інженера вважаю курс з навчання роботи в програмних комплексах таких як: ANSYS (CFX, Mechanical) і їм подібні програмні комплекси. З побажань, хотілося б більше мати занять з курсів Метод скінченних елементів (для твердих тіл) і Метод кінцевих різниць (об’ємів) (для рідин і газів), а також з курсів програмування (С, С ++, С #, Python). Хотів би подякувати всій кафедрі і зокрема своєму дипломному керівникові за корисне і цікаве навчання і дипломну роботу, після якого я зміг знайти хорошу і цікаву роботу за фахом.

https://www.linkedin.com/in/ruslan-shulga-91881a97/?miniProfileUrn=urn%3Ali%3Afs_miniProfile%3AACoAABSWqaQB_P--LqwoKkB5Evj5Tcjjelh6bLc

Грабіна КатяГрабіна (Левченко) Катя

Я отримала магістра за спеціалізацією «Комп'ютерна механіка» в 2013 році. Знання, отримані в ході навчання за спеціалізацією, допомогли закінчити на відмінно курси одного з роботодавців IT індустрії і отримати запрошення на роботу. Вже будучи студенткою 5-го курсу я почала працювати на посаді QA Engineer в IT компанії. Рідна спеціальність і викладачі всіляко допомагали поєднувати роботу і навчання. Більш того, на мою суб'єктивну думку, спеціальність є певним міксом між фундаментальним інженерним напрямом і інформаційними технологіями, що дозволяє готувати унікальних фахівців на стику напрямів в умовах конкурентного сучасного ринку праці.

https://www.linkedin.com/in/kateryna-grabina-171745142/

Боярский ДмитроБоярський Дмитро

Я закінчив спеціалізацією «Комп'ютерна механіка» в 2013 році. Курс для мене був дуже корисний, тому що в процесі навчання мною були отримані глибокі знання в області комп'ютерного моделювання складних фізичних моделей, побудова математичних моделей, побудови систем автоматичного регулювання, були отримані знання з вібронадійності і балансування роторних машин.

В процесі навчання я отримав величезну кількість практичних навичок.

Викладачі мають в своєму арсеналі багатий вибір навчальних та методичних матеріалів і завжди раді відповісти на всі питання.

Також слід відзначити той факт, що кафедра загальної механіки і динаміки машин, яка веде даний курс, співпрацює з європейськими вузами, що на мій погляд, є величезним плюсом. Також варто відзначити, бажання викладачів допомагати тим студентам, які зацікавилися іншими тематиками або питаннями, які так чи інакше пов'язані з курсом, але не були розглянуті на парах.

Навчання в магістратурі дуже допомогло на старті моєї кар'єри інженера зокрема, так як в процесі навчання мною були отримані знання таких програмних комплексів як ANSYS, SolidWorks, Компас 3D, FlowVision CFD і ін.

https://www.linkedin.com/in/%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B9-%D0%B1%D0%BE%D1%8F%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9-323abba3/

Володимир КвашкоВолодимир Квашко

Випуск кафедри Загальної механіки та динаміки машин 2013 року

Навчання на спеціальності "Комп'ютерна механіка" дає достаньо знань аби освоїти провідні технологічні засоби для сучасних інженерних розрахунків, моделювання процесів і прогнозування результату. Це хороша база для подальшого вивчення нових технологій інженерної діяльності. Знання, що даються на кафедрі, відповідна технологічна база дозволять стати затребуваним спеціалістом для будь якого сучасного підприємства.

Богдан НиштаНішта Богдан

Випускник кафедри Загальної Механіки і Динаміки Машин 2015року.

З 2013 до 2015 року працював на посаді лаборанта в Сумському державному університеті на кафедрі Технології машинобудування, верстатів та інструментів.

З 2016 до 2017 року навчався у Вроцлавському технічному університеті на спеціальності інжиніринг конструкційних матеріалів.

З 2018 року працюю на посаді інженера-механіка в фірмі БІІР Україна в м. Одеса.

Головною сферою моєї діяльності є розрахунок інженерних конструкцій на міцність. На даний момент я займаюся розрахунком на міцність та довговічність корпусу вітрогенератора Vestas (Данія). Корпус вітрогенератора виконаний з композитного матеріалу, що суттєво покращує механічну міцність та значно зменшує вагу конструкціях, але в той самий час ускладнює розрахунок порівняно з більш поширеними стальними та алюмінієвими конструкціями. Вивчення дисципліни Композиційні матеріали на кафедрі Загальної Механіки і Динаміки Машин є гарною базою для подібних розрахунків. Комп’ютерний аналіз проводиться в програмному комплексі ANSYS, навички роботи з яким були здобуті під час навчання в університеті. При випробуванні прототипів були отримані результати дуже близькі до розрахованих значень, що свідчить про доцільність використання комп’ютерного аналізу і допомагає значно скоротити кількість прототипів і кошти.

При виконанні попередніх завдань я активно використовував знання і навички з таких дисциплін як опір матеріалів, теоретична механіка, аналітична механіка, моделювання в CAD програмах.

У зв’язку з постійним зростання потреби в кваліфікованих інженерах , на мою думку, кафедра Загальної Механіки і Динаміки Машин має великий потенціал на зростання і подальший розвиток.

 https://www.linkedin.com/in/bohdan-nishta-836569146/

Андрій СанінАндрій Санін

Провчившись п'ять з половиною років на даній спеціальності, хотілося б відзначити, що саме навчання цікаве, але хотілося б побажати, щоб молоді викладачі мали більше досвіду в тих прикладних програмах для розрахунків/моделювання, які демонструють студентам, та показували приклади своїх реальних робіт. Більший аспект надати вивченню програм, які в подальшому будуть використовуватися в реальних проектах, а також вивченню іноземної мови (так як технології набагато простіше освоїти за короткий час, ніж вивчити мову для ефективної комунікації із міжнародними колегами, або простого розуміння специфікації). Для більшого розуміння предмета треба організовувати екскурсії на реальні потужності і на живих прикладах пояснювати основні терміни і поняття. Я працював по спеціальності приблизно 2 роки, потім змінив сферу діяльності, так як не було можливості кар'єрного росту, та і заробітна плата низька в цій сфері у нашому місті

https://www.linkedin.com/in/andrii-sanin-3769a7129/

Віталій ГлуховВіталій Глухов

Випуск кафедри Загальної механіки та динаміки машин 2019 року

Нажаль, моє навчання на кафедрі дійшло до кінцевої зупинки у 2019 році. Я турбувався про своє становлення в новому місці, через те, що вступав вже на третій курс після Машинобудівного коледжу. Зміна профілю навчання теж мене турбувала, але викладацький склад зробив багато для того, щоб я зміг змінити свою кваліфікацію. Був приємно здивований, що кафедра піклується про те, щоб наше навчання було максимально корисним та цікавим. Різні підходи до вивчення та усвоєння навчального матеріалу, дають змогу бути гнучким спеціалістом в своїй справі. Все завдяки тим людям, які були нашими викладачами, наставниками, друзями. Для тих хто цікавився більш поглиблено тією чи іншою дисципліною, викладачі залюбки виділяли позанавчальний час для занять з цими студентами.