За результатами наукової роботи співробітниками кафедри отримано 236 авторських свідоцтв і патентів на винаходи і корисні моделі. За останні п'ять років викладачами кафедри видано 4 монографії та понад 50 наукових праць.

До виконання теоретичних і експериментальних досліджень активно залучаються студенти. Як наслідок, усі випускні кваліфікаційні роботи "спеціалістів" і "магістрів" ґрунтуються на результатах таких досліджень, а багато з них успішно беруть участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт.

Найталановитіші студенти відзначаються грамотами за результатами наукових доповідей на Всеукраїнських конференціях, які щорічно проводяться на базі СумДУ, у тому числі - на кафедрі загальної механіки і динаміки машин.