Під керівництвом завідувача кафедри, доктора технічних наук, професора Марцинковського В.А. сформована наукова школа, визнанням досягнень якої стало відкриття 29 січня 1981 р. галузевої науково-дослідної лабораторії вібронадійності і герметичності відцентрових машин Міністерства хімічного і нафтового машинобудування СРСР, що стало стимулом для подальшого розширення теоретичних і експериментальних досліджень за замовленнями провідних науково-дослідницьких центрів та машинобудівних підприємств, у першу чергу, оборонного спрямування.
На базі лабораторії були укладені договори з провідними підприємствами Міністерства загального машинобудування СРСР:
- Науково-дослідний інститут теплових процесів (м. Москва, Росія)
- Науково-виробниче об'єднання "Енергомаш" ім. академіка В.П. Глушка (м. Хімки, Росія)
- Конструкторське бюро хімічної автоматики (м. Вороніж, Росія) та іншими
За результатами досліджень
- створені і доведені до практичного використання принципово нові конструкції шпаринних, плаваючих і саморегульованих торцевих імпульсних ущільнень з надвисокими параметрами для турбонасосних агрегатів рідинних реактивних двигунів космічних ракет-носіїв
- розроблені сучасні методи і програми розрахунку вібраційних характеристик високообертових роторів турбонасосів з урахуванням гідродинамічних ефектів у дроселюючих каналах.
Велика робота проводилась по підвищенню надійності, економічності і радіаційної безпеки насосного обладнання атомних електростанцій за замовленнями ВНДІАЕН (м. Суми), Запорізької АЕС, Рівненської АЕС (Україна), а також Ігналінської АЕС (Литва).
У результаті цих робіт
- розроблені засади нової ефективної методології вібродіагностування і прогнозування технічного стану відцентрових машин, яка враховує його розвиток
- створені нові конструкції ущільнень, що забезпечують багаторазове збільшення ресурсу і зменшення витоків
- Запропоновані і впроваджені в інженерну практику методи розрахунку критичних швидкостей, параметрів вимушених коливань і меж динамічної стійкості замкнутих нелінійних гідромеханічних систем «ротор-ущільнення»
- запропоновані і впроваджені в інженерну практику методи прогнозування показників надійності й оцінки сейсмічної стійкості головних циркуляційних та конденсатних насосів АЕС.
За замовленнями Сумських підприємств ПАТ "СМНВО ім. М.В. Фрунзе" і ВНДІкомпресормаш розроблені
- нові конструкції ущільнень роторів турбокомпресорів для газоперекачувальних агрегатів магістральних газопроводів
- методи і програми динамічних і міцнісних розрахунків створюваних цими організаціями унікальних машин
Проблеми вібронадійості і герметичності потужних живильних насосів теплових і атомних електростанцій також розв'язувались на замовлення Ленінградського металічного заводу, а обладнання судових енергетичних установок - за договорами з Ленінградським НВО "Пролетарський завод" (м. Санкт-Петербург, Росія).
Все це дозволило істотно збагатити матеріальну базу кафедри:
- спроектовані і виготовлені унікальні експериментальні стенди для досліджень динаміки роторів з частотами обертання до 20000 об/хв, а також для досліджень процесів герметизації і динамічних характеристик нових конструкцій ущільнень роторів
- придбане сучасне на той час обладнання і вимірювальна апаратура відомих фірм "Брюль і К’єр" (Данія), "Шенк" (Німеччина) тощо